Pécsi Tudományegyetem

Országos Tudományos Diákköri Konferencia

 

AKTUÁLIS INFORMÁCIÓK (Eredmények)

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Eredmények

 

Nr.

Tagozat

I.

II.

III.

1.      

Színháztudomány

Kertész Lilla

(SZTE BTK)

Varga Nóra

(KRE BTK)

Krek Norbert

(DE BTK)

2.     

Régi magyar irodalom

Farkas Flóra

(ELTE BTK)

Kovács Péter

(PTE BTK)

Dékány Vanda

(PPKE BTK)

3.     

Populáris irodalom és kultúra

Babos Orsolya

(ME BTK)

Horváth Evelyn

(BBTE)

Purkarthofer Kornél Leonard

(ELTE BTK)

4.     

Összehasonlító irodalom és kultúratudomány

Orsós János Róbert

(PTE BTK)

Codău Annamária

(BBTE)

Korompay Eszter

(ELTE BTK)

Kis Petronella

(PPKE BTK)

5.     

Olasz irodalom

Szemere Ditta

(ELTE BTK)

Kéry Anna Lilla

(PPKE BTK)

Bodrogai Dóra

(PTE BTK)

6.     

Germanisztika

Szőke Máté Tibor

(ELTE BTK)

Davidesz Mária Magdolna

(ELTE BTK)

Müller Dóra

(ELTE BTK)

Czoller Viktória

(ELTE BTK)

7.     

Irodalomelmélet

Fejes Richárd

(ELTE BTK)

Fancsali Róbert

(ELTE BTK)

Ugron Nóra

(BBTE)

8.     

Klasszikus magyar irodalom

Owaimer Olivér

(SZTE BTK)

Szolyka Hajnalka

(DE BTK)

Kiss Andrea Kriszta

(KRE BTK)

9.     

A 20. század első felének magyar irodalma

Kész Orsolya

(BBTE)

Seager-Smith Daniel Michael (ELTE BTK)

Kiszely Zsófia Borbála

(DE BTK)

10.           

A 20. század második felének magyar irodalma

Mizsur Dániel

(ELTE BTK)

Mosa Diána

(ELTE BTK)

Csete Soma

(ELTE BTK)

 

11.   

Kortárs magyar irodalom

Magyary Anna

(ELTE BTK)

Szemes Botond

(ELTE BTK)

Vigh Levente

(DE BTK)

12. 

Európai irodalom a kezdetektől a romantikáig

Kovács Dominika

(ELTE BTK)

Unger Ágota Kamilla

(PPKE BTK)

Virág Csilla

(ELTE BTK)

13. 

Angol nyelvű irodalom a századfordulótól napjainkig

Bajnay Flóra

(DE BTK)

Bodrogi Dóra

(DE BTK)

Szenes Marianna

(DE BTK)

14. 

Amerikai irodalom és kultúra

Novák Zsófia

(DE BTK)

Branczeiz Anna

(ELTE BTK)

Boros Dalma

(EKE BTK)

15. 

Irodalom és vizuális kultúra

Venyercsán Dávid

(PTE BTK)

Santavecz Anita

(ELTE BTK)

16. 

Általános és magyar nyelvészet

Tóth Bálint

(PPKE BTK)

Karácsonyi Krisztina

(PTE BTK)

Jankó Katalin

(ELTE BTK)

Virovec Viktória

(DE BTK)

17. 

Szociolingvisztika

Szabó Gergely

(ELTE BTK)

Bodnár Noémi

(DE BTK)

Mecser Szilvia

(ELTE BTK)

18. 

Nyelvészet a nyelvoktatásban

Vida Balázs

(ELTE BTK)

Sárkány Fruzsina

(KRE BTK)

Poller Lilla

(ELTE BTK)

19. 

Pszicholingvisztika és kognitív nyelvészet

Oláh Bence Attila

(KRE BTK)

Nagy Tamás

(PTE BTK)

 

20.          

Fordítástudomány

Károly Dóra

(ME BTK)

Sánta Lúcia

(PPKE BTK)

Érsek Csenge

(ELTE BTK)

 

21. 

Fonológia, nyelvtörténet és finnugrisztika

Kubitsch Rebeka

(SZTE BTK)

Bartók Márton

(ELTE BTK)

Ternován Barbara

(DE BTK)

22.          

Diskurzuselemzés és a társadalmi nemek nyelvészete

Havasi Zsuzsanna

(ELTE BTK)

Szeteli Anna

(PTE BTK)

Ballagó Júlia

(ELTE BTK)

23.          

Magyar kora középkor

Rudolf Veronika

(ELTE BTK)

Ignácz Ágoston

(PTE BTK)

24.          

Magyar késő középkor

Kovács István

(PTE BTK)

Porubszky Ádám

(PPKE BTK)

25.           

Középkori és kora újkori egyetemes történelem

Borbás Benjámin

(ELTE BTK)

Kerekes Endre László

(ME BTK)

Bognár László

(KRE BTK)

26.          

Kora újkori és újkori művelődés- és eszmetörténet

Szalai Ágnes

(PTE BTK)

Bódai Dalma

(ELTE BTK)

27.           

16–17. századi magyar történelem

Faragó Dávid

(ELTE BTK)

Rácz Balázs

(ELTE BTK)

Székely Dorottya Piroska

(ELTE BTK)

28.          

18–19. századi magyar történelem

Bedők Péter

(PPKE BTK)

Papp Viktor

(ELTE BTK)

Vida Bence

(ELTE BTK)

29.          

Újkori és legújabb kori egyetemes történelem

Kovács Kristóf

(SZTE BTK)

Holka Aranka

(ELTE BTK)

Vácz István Dávid

(ELTE BTK)

30.          

Egyetemes történelem 1945 után

Somogyi Dániel

(ELTE BTK)

Mihályi Dorottya

(SZTE BTK)

Csorba Eszter Zsuzsanna

(ELTE BTK)

31. 

Magyar gazdaság, társadalom és életmód a 20. században

Lengyel Nóra

(PPKE BTK)

Mészáros Dániel

(ELTE BTK)

Bán Gergely Károly

(DE BTK)

Izsák Anikó-Borbála

(ELTE BTK)

32.          

Legújabb kori magyar történelem 1945 előtt I.

Kósa-Grimm András Kristóf (ELTE BTK)

Taschek Zoltán

(ELTE BTK)

Kurucz Ádám

(ME BTK)

33.          

Legújabb kori magyar történelem 1945 előtt II.

Szücs Gábor

(DE BTK)

Cserhalmi Péter

(ELTE BTK)

34.          

Magyar történelem 1945 után

Mihályfi Tóth Alex

(EKE)

Halász Tibor

(ELTE BTK)

Tuzson-Berczeli Bernadett (ELTE BTK)

Máté Márk János

(ELTE BTK)

35.           

Régészet I. (Őskor, római és késő császárkori régészet)

Soós Bence

(ELTE BTK)

Walter Dorottya

(SZTE BTK)

Osváth Zsófia

(SZTE BTK)

36.          

Régészet II. (Korai és érett középkori régészet)

Rácz Rita

(SZTE BTK)

Oláh Irma

(SZTE BTK)

Polónyi Emese

(PPKE BTK)

Kotán Dávid Márk

(PPKE BTK)

37.           

Művészettörténet

Bagdi Sára

(ELTE BTK)

Megyery Noémi

(PPKE BTK)

Pleskovics Viola Júlia

(PPKE BTK)

Prágai Adrienn Terézia

(ELTE BTK)

Drienyovszki Zsófia

(PPKE BTK)

38.          

Néprajz I. (Társadalom- és tárgyi néprajz)

Eitler Ágnes

(ELTE BTK)

39.          

Néprajz II. (Folklór és vallási néprajz)

Lajkó Gergely

(ELTE BTK)

40.          

Klasszika-filológia I. (Irodalom és filológia)

Varga Dániel

(ELTE BTK)

Majláth Éva

(ELTE BTK)

Sabo Katalin

(ELTE BTK)

Zelenai Nóra

(ELTE BTK)

41. 

Klasszika-filológia II. (Ókortörténet)

Csitári Péter

(ELTE BTK)

Csák Krisztina Csilla és Konczi Viktor (ELTE BTK)

42.          

Orientalisztika I. (Történelem, társadalom)

Szabó Flóra

(ELTE BTK)

Galamb János

(ELTE BTK)

43.          

Orientalisztika II. (Keleti nyelvek, irodalom- és eszmetörténet)

Medve Flóra

(SZTE BTK)

Hornos Dániel

(KRE BTK)

Montskó Benjámin

(ELTE BTK)

 

 

 Külödíjasok

 

A Helikon folyóirat különdíja:   Juracsek Kata (ELTE BTK / Irodalomelmélet)

 

A Literatura folyóirat különdíja: Broscautanu-Kiss Mátyás (ELTE BTK / A 20. század második felének magyar irodalma)

 

Az Irodalomtörténeti Közlemények folyóirat különdíja: Kovács Péter (PTE BTK / Régi magyar irodalom)

 

A Jelenkor folyóirat különdíja: Horváth Nikolett (PE MFTK / 20 század első felének magyar irodalma)

 

SziTu-díj: Balázs Zsuzsanna (PPKE BTK / Színháztudomány)

 

Az Alföld folyóirat különdíja: Borbiró Aletta (SZTE BTK / Populáris irodalom és kultúra)

 

Az Alföld folyóirat "A legjobb kortárs magyar irodalmi értelmezésért" különdíja: Pintér Dóra (ELTE BTK / Kortárs magyar irodalom) 

 

A Tiszatáj folyóirat különdíja: Korompay Eszter (ELTE BTK / Összehasonlító irodalom- és kultúratudomány)

 

A Sensus Irodalomelméleti csoport különdíja: Hajnal Zsolt (SZTE BTK / Irodalomelmélet)

 

A PTE BTK Nyelvtudományi Tanszékének alkalmazott nyelvészeti különdíja: Kurdi Krisztina (DE BTK / Fordítástudomány)

 

A PTE BTK Nyelvtudományi Tanszékének általános nyelvészeti különdíja:  Haraszti Rajmund (ELTE BTK / Fonológia)

 

Az Irodalomtörténet folyóirat különdíja: Kész Orsolya (BBTE / A 20. század első felének magyar irodalma)

 

A Magyar Történelmi Társulat különdíja: Bedők Péter (PPKE BTK / 18-19. századi magyar történelem)

 

A Magyar Nemzeti Levéltár különdíja:  Papp Viktor (ELTE BTK / 18-19. századi magyar történelem)

 

A Magyar Nemzeti Múzeum különdíja: Soós Bence (ELTE BTK / Régészet I.)

 

A Kronosz Kiadó különdíja: Matolcsi Réka (ELTE BTK / 18-19. századi magyar történelem)

 

A Magyar Hadtudományi Társaság Dél-Dunántúli Tagozatának különdíja: Kotán Dávid Márk (PPKE BTK /Régészet II.)

 

A PTE BTK Kerényi Károly Szakkollégium különdíja: Kiss Andrea Kriszta (KRE BTK / Klasszikus magyar irodalom)

 

Anderle Ádám-díj: Szántó Ákos (PTE BTK / Egyetemes történelem 1945 után)

 

A PTE rektorának különdíja: Varga Dániel (ELTE BTK / Klasszika-filológia I.)

 

A CentrArt Egyesület különdíja: Dsupin Luca Anna (PPKE BTK / Művészettörténet)

 

A Pécs Története Alapítvány különdíja: Kurucz Ádám (ME BTK / Legújabb kori magyar történelem 1945 előtt I.)

 

Apertúra-díj: Szabó Barbara (PTE BTK / Irodalom és vizuális kultúra)

 

A Pro Scientia Díjasok Társaságának különdíja: Varga Dániel (ELTE BTK / Klasszika-filológia I.)

 

A PTE BTK Néprajz – Kulturális Antropológia Tanszék különdíja: Héjja Barbara (KDOSZ / Néprajz II.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Programfüzet

 

Rezümékötet

 

 A szóbeli előadással kapcsolatos információ

 

Vezeték nélküli internet elérés (Eduroam)

 

 

Értesítés a részvételi díj csökkenéséről

 

Bírálatokkal, pontszámokkal kapcsolatos információ

 

Az idegen-nyelvű pályamunkák bemutatásának szabályai