Pécsi Tudományegyetem

Országos Tudományos Diákköri Konferencia

 

DÍJAZOTTAK

Nyomtatóbarát változatPDF változat

OMDK 2017 helyezettek

Tagozat

Szerzők

Pályamű

Intézmény

Helyezés

 

Animáció

Hortobágyi Tamás

Gyűjtő

EKE

I.

 

Zángó Fruzsina

Animációs film

EKE

II.

 

Czanik Georgina

Emlék

METU

II.

 

Paszterkó Richard

vasárnap

SZTE

különdíj

Design

Gondos Eszter

DON'T TOUCH ME

METU

I.

 

Kovács József

Variálható ékszercsalád/Mollia

SOE

II.

 

Gráin Edina

Csíráztató

PTE

különdíj

Design / Kerámia

Melkovics Ágnes

Gyerek étkészlet

PTE

I.

 

Szeidl Dóra

Tálaló szett

METU

II.

 

Szenes Ádám

Használati tárgyak

PTE

különdíj

Építőművészet és design

Pancsa Emese Zsuzsanna

TEMPO

METU

I.

Rektori különdíj

 

Alchhabi Diána

Low Tech

METU

II.

 

 

Kocsis Vanda, Molnár Dávid Ferenc, Komlóssy Dóra, Ungerhofer Dániel Csaba

ClueCheese

SZE

különdíj

Építőművészet (épülettervezés, tervezés)

Koch Márió Péter,      Holecz Máté

Rétegződés

BME

I.

 

Lukács Anna, Maklári Lili, Tóth Annamária

Szövet

BME

II.

 

Varga Gábor Domonkos

Spaceline

METU

különdíj

Építőművészet, építészelmélet

Szintén Bianka

Humanitárius építészet jelene Magyarországi otthontalanok otthona

PTE

I.

 

Nagy Eszter

Mítosz és valóság

BME

II.

 

Tibai Friderika, Veres Laura

Hely, udvar és tér / Vernakuláris építészet és modernizmus Észak-Afrikában

BME

III.

 

Bálint Anna, Csáthy Dorottya, Rácz Noémi

Érintő

BME

III.

 

Ahmed Amine Jabri

Generativ public place

PTE

különdíj

Festészet 1

Murányi Marcell Balázs

Radiolaria I-III.

PTE

I.

 

Kis-Prumik Zoltán

Elba, Dogma

EKE

II.

 

Tétényi Gabriella

Cserdi csoda

PTE

II.

 

Kővári Kamilla Virág

Az idegenek beszippantanak

MKE

III.

 

Nagy Attila Róbert

Szondi I-II-III

SZTE

III.

Festészet 2

Kolozsvári Viktória

Kertemben

PTE

I.

 

Sárkány Tamás

Szerepcsere I.-II.-III.

SZTE

II.

 

Szabó Nóra

Lepel 1-5.

MKE

II.

 

Domokos Berta

Merülés

EKE

III.

 

Pertics Flóra

Párisz választása

PTE

különdíj

Pro Sciencia aranyérmesek társaságának különdíja

Festészet 3

Rafael Erik Benjámin

Ablak 1-5.

MKE

I.

 
 

Nagy László

Ellentétes mozgások

PTE

II.

 

Sáfár Kitti

TACTIO

EKE

III.

 

Szekretár Enikő

Variációk

SZTE

különdíj

Festészet 4

Kalán Viktória

A tökéletesség ideálja megfertőzte világuunkat

PTE

I.

 

Kőrösi Klaudia

Színdinamika

EKE

II.

 

Dovák Melinda

Az akasztott, a bolond, az univerzum

MKE

III.

 

Bereczki Adrienn

Távlat I-II.

SZTE

III.

 

dr. Pető Katalin

Végtelen nagyítás. Rétegek és reflexiók

METU

különdíj

Festészet 5

Sós Ildikó

Állatmesék

EKE

I.

 

Malya Attila

Látogatás a nagyinál I- II.

SZTE

II.

 

Ódor Bence István

After

PTE

II.

 

Váradi Violetta

Talált tervek I-II.

PTE

III.

 

Kovács Kristóf

H. Cs. J.  ábrándjai

PTE

különdíj

Filmművészet

Korom Anna, Vincze Alina

Juheida

SZFE

I.

 

Pazsitka Ákos

Lili is currently offline – kisjátékfilm

EKE

II.

 

Karkecz Gergő Imre

Unbalance

EKE

különdíj

Fotográfia 1

Szabó Zsófia

Két és fél dimenzió

METU

I.

 

Szalai Eszter

Végtelen

KE

II.

 

Kovács László

Tabula Rasa

ELTE

különdíj

Fotográfia 2

Balogh Viktória

Aspect

KE

I.

 

Kovács Gyula

Lassú tükör – fotósorozat

MKE

II.

Installáció 1

Berta Márton

Peractorum

KE

II.

 

Petró Petra

Képzetek

MKE

II.

Installáció 2

Szekeres Alexandra

Üregek a falban

MKE

I.

 

Őry Szilveszter

IQNORE

METU

II.

Képgrafika 1

Moravszki Kata

Facebook chat project

MKE

I.

 

Heiszman Bernadett

Lélegzet

EKE

II.

 

Kovács Nikolett

Epidermolysis

EKE

különdíj

Képgrafika 2

Biacsics Renáta

MÉLYPÉCS-művészkönyv

PTE

I.

Rektori különdíj

 

Pelei Katalin

Lélek hatás

EKE

II.

 
 

Vass Szabolcs

Rokon Ilonka copyright

VMTDK

különcdíj

Média / Dokumentumfilm

Mitlasóczki János Gergő, Pazsitka Ákos

„Önmagunk” - dokumentumfilm

EKE

I.

Média / Filmelmélet

Zemlényi-Kovács Barnabás

Az ellen-tekintet. A Sonderkommando-fényképek szerepe a Saul fia filmnyelvében

MKE

I.

Prezentációs díj

 

Szekér Viktória

Not Targets. Kampánysorozat

METU

II.

 
 

Ágota Barnabás

Lars von Trier teológiája

METU

különdíj

Művészettörténet és kortárs képzőművészet

Tóth Enikő

Egy bécsi színházgyár nyomában.      A Fellner és Helmer iroda tevékenységének emlékei a mai Magyarország területén

MKE

I.

 

Bocz Gabriella

Megtévesztett szem

PTE

II.

 

Teleki Blanka

Személyes emlékezet a kortars magyar képzőművészetben

ELTE

különdíj

Restaurálás, műemlékvédelem

Agárdi Fanni

Márvány kiegészítésének lehetőségei

MKE

I.

 

Cselőtei Anna Remény

A péceli Ráday-kastély falképeinek restaurátori kutatása, azon belül a barokk grisaille festésmód és a barokk szinópiák restaurátori vizsgálata

MKE

II.

Szobrászat 1

Kincses Előd Gyula

Transzmutáció-sorozat

PTE

I. + különdíj

 

Nyilas Ágnes

Protézis

EKE

II.

Szobrászat 2

Varga Eszter

Egyensúly

PTE

II.

 

Kozma Anita

Titok I-II-III.

MKE

III.

Szobrászat 3

Nyári Flóra

Hat hónap

MKE

II.

 

Gyuk Krisztina

Himba emlék

MKE

III.

Tervezőgrafika 1

Szakos Dániel

Serpenta betűcsalád

METU

I.

 

Puskás Marcell

# Blurredlines

METU

II.

 

Bordás Melinda

OP-IT kísérleti tipográfia

PTE

különdíj

Tervezőgrafika 2

Sásdi Laura

Holnapután utca 22.

METU

I.

 

Csibi Anett

1956 jubileumi arculat

PTE

II.

Tervezőgrafika 3

Kiss Bence

Kalandkönyv

SOE

I.

 

Végh Veronika

Budapest kiadvány

MKE

II.

 

Németh Krisztina

7x17 story (illusztrációk)

SOE

különdíj

 

Bor Anna

OMDK 2017 arculatterv

PTE

különdíj

Tervezőgrafika 4

Biacsics Renáta

I hope you die-a tragical love story

PTE

I.

Rektori különdíj

 

Rudic Mónika

Könyvtervezés

EKE

II.

 
 

Nagy Kornélia

Hommage á Tarkovsky

PTE

különdíj

Tervezőgrafika 5

Kétyi Balázs

Animus

KE

I.

 

Juhász Katinka

Kegyetlen hagyományok c. plakát sorozat

PTE

II.

 

Matyikánics Ádám

Yatsoo

EKE

különdíj

Tervezőgrafika 6

Miklós Melinda

Tipo szobor/kiadvány

PTE

I.

 

Kapi Anna

Foodnook

EKE

II.

 

Vajdics Tamás

Generatív tipográfia

EKE

különdíj

ZENEMŰVÉSZET

Zeneelmélet-Zeneművek

Bucz Magor

Bucz Magor Hommage című zongora kompozíciójának szerzői elemzése, valamint az alkotás folymatának bemutatása

LFZE

II.

 
 

Radócz Miklós

A megújuló trombitairodalom Stanley Friedman Solus című műve alpján

DE

III.

 

Eiplné Pál Alexandra

"A mise en espace"- technika Anthony Chudeau kórusműveiben

ELTE

különdíj

Zenepedagógia és társadalomtudomány

Papp Zsófia

A zongorajáték mozgásformáinak megoldásai, lehetőségei és gyakorlási módszerei Joseph Haydn: e-moll szonáta I. tételének vonatkozásában

ME

I.

 

Lipták Dániel

A szakadék túlpartján? : Dincsér Oszkár csíki gyűjtése és az amerikai etnomuzikológia

LFZE

II.

 

Tankó László

Az aradi minoriták zenei tevékenysége a két világháború között

ETDK

különdíj

 

Jakab Kitty

Videó- és hangfelvevő eszközök használatának lehetőségei az alapfokú zongoraoktatásban

PTE

különdíj

Zenetörténet/kritika/  esztétika

Bánó Zoltán

A zeneszerző Széchenyiek munkásságának kutatása - különös tekintettel gróf Battyhány Miklósné Széchenyi Franciska műveire

ELTE

I.

 

Lakatos Zsuzsa

Tegnap pletyka, ma zenetudomány Hölgyek 19. századi napilapja a jelenkori zenekutatásban

LFZE

II.

Előadóművészet - szólóhangszerek

Salamon Soma

"Keresztapa, fújjon egyet, szépet!":  Hodorog András kavaljátékának  összehasonlítása egyéb klézsei kavalosokéval egy jellegzetes dallamon keresztül

LFZE

I.

 

Radnai Tamás

"ellentétesekből a legszebb az illeszkedés" - Bach: C-dúr prelúdium és fúga BWV 547

PTE

II.

Előadóművészet - zenekari hangszerek

Szives Márton

A marimba igazi hangja — Keiko Abe noéma-hangszere

SZTE

I.

 

Hervai-Delhoungne Rózsa

Rózsa Miklós: Szólószonáta fuvolára

SZE

II.

Magánének

Molnár Eszter

Arvo Pärt: Stabat mater

SZTE

I.

 

Iván Sára

Csajkovszkij depresszív lelkivilágának bemutatása a románcokon keresztül

SZTE

II.

 

Balázs Júlia

Az "egyetlen igazi muzsika" felfedezése — a monódia születése és a historikus vokális előadás kérdései C. Monteverdi, G. Caccini és G. Frescobaldi művein keresztül

PTE

különdíj

 

Haramza Klára

Két kápónavirág. Kodály Zoltán és a magyar népballada

SZTE

különdíj